Budownictwo przyszłości

Budownictwo przyszłości
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Budownictwo przyszłościJak zmieni się technologia budowania domów w przyszłości? Obecnie widzimy coraz większe zainteresowanie budynkami energooszczędnymi i pasywnymi. Budownictwo z pewnością będzie nadal podążało w tym kierunku.

Głównymi założeniami będzie wykorzystanie surowców odnawialnych, energooszczędny projekt, coraz wyższy komfort użytkownika i minimalny wpływ na środowisko naturalne. Dzięki tym wytycznym budownictwo wpisuje się w mocny trend zrównoważonego rozwoju propagowany na całym świecie.

Samowystarczalność, czyli pasywność domów, będzie ciągle ulegała podwyższaniu, między innymi dzięki nowych technologiom w izolacji termicznej. Powoli odchodzić będziemy od styropianu i wełny na rzecz izolacji próżniowej i aerożeli. Również okna będą coraz cieplejsze – zarówno pod względem dobre izolacji termicznej ram okiennych jak i nowoczesnych szyb, które mogą pozyskiwać ciepło lub je zatrzymywać wewnątrz budynku.

Ogrzewanie budynków będzie podążało nadal w stronę ekologii – rządzić będą pompy ciepła, panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne.

About author

Related Articles