Śruby i nakrętki calowe

Śruby i nakrętki calowe
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

tania-blacha-8Niekiedy można się spotkać ze śrubami, których to wymiary podawane są w calach. W budownictwie, czy pracach remontowych wykorzystuje się wiele miar i chociaż w Polsce częściej średnice określa się przy pomocy milimetrów, ewentualnie centymetrów, to niekiedy i cal posłuży za wyznaczenie określonej miary. Przykładem są chociażby śruby calowe i chociaż nie spełniają one polskich norm, to mogą tu obowiązywać normy europejskie. W tym konkretnym przypadku istotny jest profil gwintu i tutaj właściwym jest ten 60 stopni.

W przypadku, jaki to określa śruby, których to średnice podawane są w calach, mówi się też o tak zwanych gwintach calowych. O normalnym gwincie należy wspomnieć jedynie w przypadku śrub z tak zwanym symbolem UNC..

Wówczas to podobnym oznaczeniom podlegają także takie elementy, jak nakrętki. Rozmiary metryczny i calowy są od siebie różne i w tym przypadku każdy element musi posiadać właściwą dla siebie miarę. Stąd też występuje także pojęcie nakrętek calowych. Tutaj najczęściej przyznawane są oznaczenia UNC i UNF.

Slowa kluczowe: turnabol, Tynk silikonowy Lakma, Gniewiński portal, Fotoprzekaźnik Sick, onlynails cennik, markizy Kęty, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, Vademecum elektryka SEP, glutamina katowice, Fotoodmładzanie żary, kubota l3200 cena

About author

Related Articles