Starożytna Grecja

Starożytna Grecja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Starożytna GrecjaKażdy z nas uczył się w szkole o starożytnej Grecji. Wszyscy kojarzymy charakterystyczne cechy jej kultury – zamiłowanie do wiedzy, sprawności fizycznej, mitologię i budownictwo. Kultura hellenistyczna stanowi fundament naszej cywilizacji, a nawiązania do niej możemy znaleźć na każdym kroku. Cały czas nowe budowle ozdabiane są greckimi motywami jak kolumny, czy portyki, zaś Grecka mitologia i literatura wciąż stanowią inspirację dla artystów. Weźmy chociażby teatr – tragedie takie jak „Antygona” są cały czas wystawiane – zmienia się scenografia, obsada, jednak przed tysiącami lat tekst pozostaje ten sam. Nie wynika to wyłącznie z tego, że „Antygona” jest lekturą szkolną. Tekst ten można uznać za ponadczasowy, ponieważ dotyka sfer i emocji, które występowały, występują i będą występować w ludzkim życiu.
Szkoda, że pomijając ruiny Partenonu w Atenach budownictwo starożytnych Greków właściwie przestało istnieć. Prawie żadna budowla się nie zachowała się w całości, choć wspomniany Partenon ma zostać odrestaurowany.

Slowa kluczowe: Vademecum elektryka SEP, osb stopfire, przeszczep łąkotki warszawa, kawitacja kielce, mezoterapia vivaderm, fluorokrzemian glinu, kaplica Santori, Fotoprzekaźnik Sick, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, CPE Gliwice, Tynk mozaikowy Lakma

About author

Related Articles