Zamki krzyżackie

Zamki krzyżackie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zamki krzyżackieMieszkając w województwie pomorskim odwiedziłem kilka miast, w których można jeszcze spotkać budownictwo krzyżackie. Najczęściej są to potężne zamki, w tym ten najbardziej okazały – w Malborku. Dawna siedziba komturów stanowi cel wycieczek od dawna, na malborskim zamku odbywają się również turnieje rycerskie i przeróżne imprezy organizowane przez ludzi zafascynowanych średniowieczem. Inne zamki krzyżackie nie są ani tak popularne, ani tak okazałe, jednak bezapelacyjnie warto je odwiedzić.
Na dziedzińcach zamków w Świeciu i w Gniewie organizowane są np. liczne koncerty. Zamek w Świeciu niestety nie zachował się w całości – została tylko jedna baszta. Byłem kiedyś w tym miejscu na koncercie metalowym – obecność średniowiecznych murów z ciemnoczerwonej cegły dodawała klimatu.
Na zamku w Gniewie natomiast sam miałem przyjemność dwukrotnie zagrać koncert z kapelą, która nie istnieje już od kilku lat. Koncerty – dodajmy – wyjątkowo udane, bo mieszkańcy Gniewu potrafią docenić muzykę jak mało kto.

Inne wpisy o budownictwie:

Slowa kluczowe: przeszczep łąkotki warszawa, turnabol, certyfikat flange fitter, elwix torba, kaplica Santori, szycie firan kędzierzyn, vetrex okna bielsko biała, drążenie foremników, Szamba Betonowe Piaseczno, glutamina katowice, Szamba Betonowe Brzozów

About author

Related Articles